KCC Basildon, silikon emülsiyonlar ve bileşikler konularında uzman bir üreticidir. Özellikle köpük önleyiciler, kişisel bakım ürünleri ve kalıp ayırıcılar konularında tecrübeli olan firmamız geniş Ar-Ge olanakları ile isteğe özel ürün çalışmaları da yapmaktadır. Bunlarla birlikte köpük kesici ürünler içinde toz şeklinde olanlar, silikon emülsiyonlar (PDMS: polidimetilsiloksan), PDMS karışımları ve modifiye fonksiyonel PDMS ve bitkisel yağ esaslı çeşitleri de bulunmaktadır. Silikon gres (Elektrik ve İçme suyu uygulamalarına onaylı) çeşitleri ve birçok benzeri ürün hakkndaki bilgiyi aşağıdaki firma ana sayfasında bulabilirsiniz.

sectors

Halal logo 500px

Gıda Uygulamaları
KCC Basildon 40 yılı aşkın bir süredir gıda ve içecek işleme uygulamalarında köpük sorununa karşı sulu ve susuz ortamlar için geliştirilmiş ve aynı zamanda Halal ve Koşer sertifikalarına sahip ürünlerini tedarik etmektedir.

Ev ve Araç Bakım Ürünleri
Silikon emulsiyonlarımız; parlatıcı, koruyucu ve temizleyici ürünler ile ütüleme yardımcı kimyasalları formüllerine uygun olup bu ürünlere istenen yüksek performansları katmaktadır.

Tarım Kimyasalları
Tarım ilaçları, sıvı gübreler ve koruyucu malzemelerin üretiminde karşılaşılan köpük sorunana KCC Basildon ürünleri mükemmel çözümler sunmaktadır.

Kişisel Bakım ve Temizlik Ürünleri
Saç bakım ürünleri, cilt bakım ürünleri ve çeşitli kozmetik ürünlerinde kullanılan üstün performanslı ürünlerimiz bir çok üretici tarafından tercih edilmektedir. Konusunda uzman kadromuz ve gelişmiş laboratuvarlarımızla en iyi ürün ve hizmet kalitesini sunmaktayız.

Su Arıtma
Gerek su arıtma tesislerinde gerekse kimyasal atık toplama işlemlerinde karşılaşılan köpük sorunlarına yine silikon ve/veya bitkisel yağ esaslı KCC Basildon ürünleri ile en etkili çözümler bulunmaktadır.

Tekstil
Tekstil işleme ve boyama uygulamalarında kullanılan yüksek kalitede siklopentasiloksan, aminosilikon çeşitleri ve köpük önleyici çeşitlerimiz aranan özellikleri sağlamaktadır.

Yapı Malzemeleri
İnşaat sektlörüne yönelik ürünlerin imalatında su itici özelliği veren ürünlerimiz sektör liderleri tarafından tercih edilmektedir. Taş ve cam yünü üretiminde, beton yüzeylerin korunmasında su itici ürünlerimiz en iyi performansları göstermektedir.

Kalıp Ayırıcılar
Gıda , otomotiv gibi sektörlere kauçuk ve plastik parça tedarik eden yüksek teknoloji sahibi imalatçılar silikon veya bitkisel yağ esaslı kalıp ayırıcılarımızı kullanmaktadırlar.

Farmasötik
KCC Basildon’un İngiltere fabrikasında üretilmekte olan düşük ve yüksek vizkoziteli %100 simetikon ürünleri ile simetikon emülsiyonu dünya çapında çeşitli antiflatulent ve antasit formülasyonlarında güvenle kullanılmaktadır. GMP, DMF, CEP, USP uyumluluk sertifika ve dökümanları temin edilmektedir.

Burada gösterilen uygulamalar yalnızca bazı örnekleri kapsamaktadır.
Daha detaylı bilgi için lütfen ekli telefondan yetkiliye ulaşınız veya teknik bilgi formu, ürün broşürü, spesifikasyonlar gibi dökümanlar için firma web sayfasını ziyaret ediniz:
www.baschem.co.uk

Türkiye İletişim:
KCC Boya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi
TEL:0 262 645 02 00
GOSB Tembelova Mevkii 3100 Cd. No:3107
e-mail: ercument@kccboya.com.tr
Gebze / KOCAELİ